Asset Publisher Asset Publisher

NOC SÓW

W piątkowy wieczór 31 marca 2017 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej "Morzycówka" spotkali się miłośnicy mocnych wrażeń.

W piątkowy wieczór 31 marca 2017 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej "Morzycówka" spotkali się miłośnicy mocnych wrażeń. Ilość gości przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, przybyło blisko 70 osób chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat sów. Rozpoczęliśmy filmem i prezentacją, które udostępnił nam organizator tej ogólnopolskiej akcji-Ptaki Polskie. Maluchy dostały naklejki z sową, które dumnie prezentowały na piersi. Po posiłku przy ognisku trzy grupy wyruszyły w teren posłuchać głosów sów, które wcześniej uczyliśmy się rozpoznawać. Niestety, w lesie zastała nas ciemność i cisza. To, że nie usłyszeliśmy tych ptaków świadczy o tym jak rzadkie są to zwierzęta.  Za odwagę spacerowania po ciemnym lesie wszyscy otrzymali dyplomy "Człowieka na Ptak".

Była to 6 edycja Nocy sów zorganizowana przez Ptaki Polskie, my dołączyliśmy do niej po raz pierwszy ale nie ostatni. Wspaniale przygotowana akcja przez głównego organizatora oraz duże zainteresowanie ze strony wałeckiej społeczności zachęcają do propagowania biologii tych ciekawych i owianych mroczną historią ptaków.