Asset Publisher Asset Publisher

"Przyroda Nadleśnictwa Wałcz"

Nagrody rozdane W dniu 19 października 2009 roku odbyło się posiedzenie Komisji oceniającej prace w konkursie fotograficznym.

Komisja w składzie:
1. Tomasz Partyka - przewodniczący
2. Wojciech Ostapowicz – fotograf przyrody
3. Tomasz Krupienko – fotograf przyrody

Zapoznała się ze zdjęciami wykonanymi przez 12 autorów, które wpłynęły na konkurs.

Postanowiono przyznać następujące nagrody rzeczowe:

I miejsce – Krzysztof Czub - nagroda rzeczowa w wysokości 1.000 zł
II miejsce – Krzysztof Cierpisz - nagroda rzeczowa w wysokości 750 zł
III miejsce – Andrzej Krupiczojć - nagroda rzeczowa w wysokości 500 zł

Grand Prix konkursu – Sławomir Wojtczak – zdjęcie „Ciekawe czy mnie widzi"

Wyróżnienia:
1.Robert Judycki- zdjęcie „Sarny"
2.Magdalena Marchwiak – zdjęcie "Zapłakany..."

23 października 2009 roku o godzinie 14.00 w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej "Morzycówka" obyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Konkurs miał na celu promocję walorów przyrodniczych Nadleśnictwa Wałcz.

Nagrody wręczył Nadleśniczy Nadleśnictwa Wałcz Tomasz Partyka.
Jury omówiło każde wyróżnione zdjęcie, zgodnie uznając bardzo wysoki poziom nadesłanych prac.


Odnowienia naturalne - szkolenie

Dnia 10 lipca 2009 roku odbyło się w Nadleśnictwie Wałcz szkolenie, którego tematem było uznawanie odnowień naturalnych, w którym uczestniczyli Leśniczowie oraz pracownicy Działu Technicznego.

Szkolenie zorganizowała i poprowadziła Pani Natalia Kubiak – specjalista ds. hodowli lasu.
Po części teoretycznej, która została przeprowadzona w biurze Nadleśnictwa odbyła się część terenowa, podczas której zostały pokazane przykłady odnowień naturalnych różnych gatunków drzew – w tym bardzo ciekawe odnowienie jarzębu brekinii.
Podsumowanie szkolenia odbyło się podczas ogniska nad Jeziorem Raduń Mały.


Podziękowanie

Burmistrz Miasta Wałcza złożył na ręce Nadleśniczego Nadleśnictwa Wałcz podziękowanie za udostępnienie "Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Morzycówka"

Ośrodek został odwiedzony przez gości zaproszonych z miast partnerskich Wałcza.


Śmieci w lesie

Miejsca Postoju Pojazdów zorganizowane przez Nadleśnictwo Wałcz wzdłuż najważniejszych szlaków drogowych przebiegających przez teren nadleśnictwa służą do postoju pojazdów i odpoczynku podróżnych.

 Śmietniki usytuowane w tych miejscach służą tylko i wyłącznie zbieraniu odpadów pozostawionych przez podróżnych. Jak widać na poniższych zdjęciach śmietniki zamieniły się w wysypisko komunalne pomimo regularnego (2 razy w tygodniu) ich opróżniania. W przypadku udowodnienia pozostawienia odpadów, które zgodnie z prawem podlegaja obowiązkowi utylizacji , sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności przewidzianej prawem.


Napisali o nas

W "Pojezierzu Wałeckim" ukazał się artykuł pt Dzik na rozkładzie.

Artykuł znajduje się w galerii.


Wronki 2009

W dniu 4 kwietnia 2009r. w Nadleśnictwie Wronki odbył się IV Turniej Kręglarski o Puchar Dyrektora RDLP w Pile.

Pracownicy Nadleśnictwa Wałcz zajęli czołowe miejsca. Poniżej fotorelacja z turnieju.
 


Wypalanie traw

W dniu 2 kwietnia 2009r. leśnicy wałeccy zostali poinformowani o pierwszym wypalaniu traw w tym sezonie.

 Poniżej fotorelacja z przebiegu akcji gaśniczej. Więcej na temat szkodliwości wypalania traw znajdą Państwo na stronie:
http://www.adp.org.pl/trawy/dlaczego.html
 


Bubobory w Nadleśnictwie Wałcz

Nadleśnictwo Wałcz zostało włączone w realizację projektu " Edukacja pracowników Lasów Państwowych dotycząca metod lokalizacji, monitoringu i ochrony puchacza " Bubobory" w LP".

 Celem projektu jest edukacja pracowników LP w zakresie wiedzy o biologii i rozpoznawaniau sów, nabycie umiejętności praktycznych przydatnych do inwenatryzacji tych gatunków.
W związku z powyższym w danich 01.-03.04.2009r. na terenie nadleśnictwa odbędą się szkolenia i warsztaty z ornitologiem-wykładowcą.
 


Profesor Szyszko w Wałczu

W dniu 5 lutego 2009 roku pracownicy Nadleśnictwa Wałcz uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez prof. dr hab. Jana Szyszko.

Temat wykładu:
"Zasoby przyrodnicze szansą zrównoważonego rozwoju kraju mity, zagrożenia i perspektywy.
Spotkanie organizowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu.
 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Informacja dla nabywców drewna

Informacja dla nabywców drewna

INFORMACJA DLA NABYWCÓW (konsumentów) DREWNA NA CELE OPAŁOWE I GOSPODARCZE

 

 

1. Rodzaje, sposoby / kierunki/ przygotowania drewna do sprzedaży. 

Drewno może być zakupione jako „gotowe” – czyli pozyskane, wyrobione i zerwane / przemieszczone/ do drogi wywozowej kosztem nadleśnictwa (PKS).

Może też zostać samodzielnie przygotowane przez nabywcę, na powierzchni / działce leśnej/ do tego przeznaczonej. Wówczas cały proces jego wyrabiania, zrywki i wywozu, wg. obowiązujących procedur, jest w gestii kupującego (PKN).

W pierwszym przypadku cena nabycia jest większa niż w tym drugim, bo tu właśnie, prócz wartości surowca do ceny doliczamy poniesione koszty

 

2. Pierwszy kontakt- gdzie można uzyskać informację

Teren nadleśnictwa podzielony jest na 11 leśnictw. By zorientować się czy w danym leśnictwie, w danym czasie jest dostępne drewno przeznaczone do sprzedaży detalicznej należy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z wybranym leśniczym. To leśniczowie (by transport zakupionego drewna był jak najbliżej jego miejsca przeznaczenia), w pierwszej kolejności rozdysponowują jego pulę. W razie, gdy podaż takiego drewna przewyższy jego popyt to na stronie internetowej nadleśnictwa będą podawane nadwyżki przedmiotowych sortymentów.

Tutaj też będą wyszczególnione pozycje / działki / na, których będzie można samodzielnie wyrobić potrzebne drewno. 

By w miarę możliwości zapewnić dostępność drewna jak największej liczbie zainteresowanych to w danym roku, jeden nabywca może zakupić nie więcej niż 30 m3. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek nabywcy nadleśniczy może wyrazić zgodę na sprzedaż większej ilości drewna. 

Adresy leśnictw:


 

3. Organizacja, warunki zakupu.


Po uzgodnieniu z wybranym leśniczym co do warunków zakupu - sortymentów i ilości nabywanego drewna należy udać się do siedziby / biura/ nadleśnictwa, które mieści się w Wałczu przy ul. Kołobrzeska1 by tutaj dokonać zapłaty za zamówiony towar.

Sprzedaż takiego drewna prowadzona jest w biurze nadleśnictwa – Kołobrzeska 1, w każdy roboczy dzień, od godziny 8:00 do 14: 00.

Ceny detaliczne są zawarte w cenniku cen detalicznych na 2020 r

Następnie trzeba umówić się z właściwym leśniczym po odbiór / wywóz / zakupionego drewna. 

Wydanie towaru może odbyć się w każdy dzień roboczy w godz. 7- 16. Należy zastosować się do poleceń, wymogów wydającego drewno. Zawsze trzeba mieć przy sobie dowód zakupu, na którym odnotowywany jest fakt wywozu części czy całości zakupionego towaru.

Szczegółowe przepisy dotyczące sprzedaży detalicznej drewna są zawarte w zarządzeniu n-go nr 01/2020, w dołączonym do niego regulaminie sprzedaży. Taki regulamin jest dostępny na wniosek zainteresowanego.