Wydawca treści
SPRZEDAŻ DREWNA, SADZONEK I CHOINEK
W Nadleśnictwie Wałcz za drewno, sadzonki, ognisko w ogrodzie Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej "Morzycówka" należność można uregulować:
-
gotówką w kasie nadleśnictwa (wtorki i czwartki)
-
kartą płatniczą w kasie nadleśnictwa (wtorki i czwartki)
-
na konto: PKO BP O/Wałcz 25 1020 2847 0000 1102 0039 2027
Sprzedaż drewna prowdzona jest zgodnie z zarządzeniem nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 22 września 2021 roku w sprawie sprzedaży drewna w Państwowym Gospodarstwie Leśnymv Lasy Panstwowe na lata 2022 - 2023
Informacje dla nabywców (konsumentów) drewna na cele opałowe i gospodarcze
SPRZEDAŻ DETALICZNA DREWNA
- Informacje dla nabywców indywidualnych (detalicznych)
CENNIK:
Cennik na sadzonki 2025
Poniżej znajduje się link pod którym znajdą Państwo ofertę sprzedaży sadzonek drzew leśnych w 2025 roku
Zarządzenie nr 13/2025 Nadleśniczego Nadleśnictwa Wałcz
Najnowsze aktualności
Festiwal Dwóch Jezior
Festiwal Dwóch Jezior
08.07.2018 roku Nadleśnictwa Krucz, Tuczno, Wałcz oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile podjęły się zadania promowania Leśnych Gospodarstw Węglowych. "Zielone miasteczko" stanęło w Wałczu na promenadzie przy jeziorze Raduń uświetniając Festiwal Dwóch Jezior-flagową imprezę Wałcza.
W dniu 8 lipca 2018 roku podczas Festiwalu Dwóch Jezior organizowanego przez Miasto Wałcz, pełnego nie tylko wodnych atrakcji, swoje miejsce na promocję miały Lasy Państwowe.
Przedstawiciele Nadleśnictw: Wałcz, Krucz, Tuczno oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile przygotowali mnóstwo atrakcji, z których korzystać mogli uczestnicy festiwalu.
Promocja była ukierunkowana głównie na projekt rozwojowy Lasów Państwowych „Leśne Gospodarstwa Węglowe”, w zakresie którego starano
się wskazać poziom zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna emisja dwutlenku węgla i pokazać jak ważną rolę w zakresie walki z tym zjawiskiem pełnią Lasy Państwowe. Wyświetlano film informacyjny na temat projektu, zorganizowano konkurs wiedzy w tym zakresie, udostępniano uczestnikom festiwalu gadżety informacyjne
i promocyjne. Prowadzone były ciekawe rozmowy z uczestnikami festiwalu na temat zagrożeń jakie same stwarzamy naszemu środowisku i jak należy z tym walczyć.
Ponadto przedstawiony zastał również inny projekt rozwojowy Lasów Państwowych: „Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na wybranych obszarach SPA Natura 2000 w Polsce”. Atrakcją była transmisja online z gniazda rybołowów, z terenu Nadleśnictwa Lipka, które można było oglądać na telebimie znajdującym się na terenie punktu Lasów Państwowych. Na ekranie wyświetlane były również filmy promujące projekt „Zdrowa Żywność z Polskich Lasów”, tereny RDLP w Pile, w tym Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek.
Poza częścią związaną z zapoznawanie społeczeństwa, z szeroko rozumianą działalnością gospodarczą Lasów Państwowych, organizatorzy „leśnego miasteczka” przygotowali całe mnóstwo atrakcji dla najmłodszych uczestników. Były konkursy wiedzy przyrodniczej z nagrodami, można było samodzielnie posadzić sadzonkę, zbudować drewniany domek czy ciąć piłą ręczną.
Dzień był pełen wrażeń zarówno dla uczestników festiwalu jak i dla leśników, którzy swój wolny czas poświęcili na budowanie relacji ze społeczeństwem.