Wydawca treści Wydawca treści

Nowa odsłona "Morzycówki"

Na ukończeniu jest projekt modernizacji Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej "Morzycówka"

Dobiega końca projekt „Rozbudowa i modernizacja Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej „Morzycówka” współfinansowany z Wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz przy udziale finansowym COS w Wałczu.

Projekt obejmuje utworzenie ścieżki dookoła Radunia Małego z nawierzchnią umożliwiajacą bezpieczne spacery, biegi i treningi, wymianę ławek, koszy i ustawienie tablicy dydaktycznej o ekosystemie jeziora; nowe tablice przy Wiszącym Moście i ogrodzie; modernizację placu do edukacji interaktywnej dla najmłodszych polegajacą na wymianie dotychczasowych urządzeń drewnianych na metalowe o większej trwałości, oraz rewitalizacja ogrodu przy budynku ośrodka. Ogród wzbogacił się o łakę kwietną i ziołorośla, wiele nowych drzew, krzewów i bylin, oświetlenie, tabliczki gatunkowe przy roslinach i monitoring (5 kamer obejmujacych swym zasięgiem cały teren ogrodu), który pozwoli zidentyfikować ewentualnych niszczycieli tego miejsca, a zapewne zniechęci potencjalnych wandali.

Te miejsca przygotowalismy dla Was i  miło nam będzie jeśli razem z nami będziecie o nie dbać. Mamy nadzieje, że bedą one pieknieć z roku na rok i cieszyć odwiedzajacych swym urokiem.